категорії: музика блоґ-запис

Rock po ukraińsku

Jarmark Młodzieżowy w Gdańsku

теґи: музика

 

Już po raz 33. w Gdańsku spotkali się młodzi Ukraińcy by wziąć udział w cyklicznej imprezie muzycznej o nazwie «Jarmark Młodzieżowy». Imprezę zdominowały zespoły z Warmii i Mazur.
«Jarmark» jest okazją do zaprezentowania przed publicznością przez zespoły rockowe swoich osiągnięć instrumentalnych i wokalnych. Tegoroczna impreza odbyła się w sobotę 21 listopada w CENTRUM STOCZNIA GDAŃSKA (dawne hale produkcyjne stoczni).

Organizatorzy reklamowali imprezę jako «prawdziwą muzyczną ucztę» i rzeczywiście tak było. Zdominowały ją rockowo-folkowe zespoły z Warmii i Mazur. Wystąpiły, między innymi, grupy IRISH, BIŁYJ BEREH, FERVOR z Górowa Iławeckiego i CZORNYJ MOCHER i VERES z Olsztyna.

Gwiazdami koncertowego maratonu były dwa wspaniałe zespoły rockowe – THE DOLLARS BROTHERS BAND z Gorlic oraz PERKAŁABA z Iwano-Frankiwska (Ukraina).

zespoł PERKAŁABA (Iwano-Frankiwsk)

Gdański «Jarmark» odbył się pod hasłem JarmaRock Revolution. Było to nawiązanie do V rocznicy Pomarańczowej Rewolucji – wydarzenia, które zostało odebrane w świecie, szczególnie w Polsce, jako ogólnonarodowa manifestacja w kierunku niezależności i demokracji.

Rockową ucztę wspomagało nieźle zaopatrzone zaplecze, gdzie strudzeni tańcem mogli pokrzepić się niemal narodowymi daniami kuchni ukraińskiej.

© Bohdan Tchórz "Gazeta Olsztynska"